czym-najlepiej-osłonic-Balkon-Thermoplast
Jak osłonić balkon? Najlepsze rozwiązania.
13 maja 2021
oslona na balkon thermoplast
Osłona na balkon. Najlepsze rozwiązanie na zabezpieczenie balkonu na jesień i zimę.
20 października 2021
czym-najlepiej-osłonic-Balkon-Thermoplast
Jak osłonić balkon? Najlepsze rozwiązania.
13 maja 2021
oslona na balkon thermoplast
Osłona na balkon. Najlepsze rozwiązanie na zabezpieczenie balkonu na jesień i zimę.
20 października 2021

Mieszkasz w ciasno zabudowanej okolicy? Hałas i wścibskie spojrzenia sąsiadów powodują, że czujesz się po prostu niekomfortowo? Rzeczywiście, mieszkanie w mieście może być pod tym względem frustrujące. Na szczęście, nie musisz się wyprowadzać. Swoją prywatność możesz łatwo chronić stosując taśmy na ogrodzenie. I to niezależnie od tego czy mieszkasz w domu jednorodzinnym czy też w bloku. To rozwiązanie, które zapewni Ci znacznie lepszą prywatność w Twoim własnym domu. Jak zamontować taśmy na ogrodzenie? I co to właściwie jest? Czytaj dalej!

Taśma na ogrodzenie – co to jest?

Taśmy ogrodzeniowe to osłony z polipropylenu. Są dosyć łatwe w montażu, więc bez problemu samodzielnie je zamontujesz. Co więcej, taśma na ogrodzenie to rozwiązanie zaprojektowane tak, aby pasowało do każdego otoczenia. Pasuje idealnie do ogrodu, ale także na taras czy nawet balkon w bloku. Brzmi dobrze? To może kilka słów na temat tego, jak je zamontować. 

Zaleta #1 Intuicyjny montaż

Taśma ogrodzeniowa jest tak zaprojektowana, by do jej montażu nie były konieczne żadne specjalistyczne narzędzia. Sama instalacja zajmuje najwyżej kilka minut – poniżej opisujemy jak to zrobić

  • na początek, odcinamy odpowiednią długość taśmy
  • mocujemy taśmę dookoła panelu, w jego dolnej części
  • owijamy taśmę wokół panelu i mocujemy w górnej części

Jak mocuje się taśma do ogrodzenia? Wystarczy użyć do tego specjalnych klipsów. Mamy dedykowane produkty w naszej ofercie!Taśma ogrodzeniowa jest prosta w montażu, ale czy będzie pasować?

Zaleta #2 Estetyka

W odróżnieniu od siatki, taśma na ogrodzenie wygląda po prostu estetycznie. Taśmy ogrodzeniowe łatwo dopasujesz do aranżacji swojej przestrzeni. Dostępne są w szerokiej gamie wzorów i kolorów, więc będą wyglądały jak integralny element Twojej posesji. Poza tym, taśmy zachowują swój wygląd przez lata. Nasze produkty wykonujemy z polipropylenu. To oznacza doskonałą odporność na czynniki atmosferyczne oraz temperaturę – czy to niską czy wysoką. Innymi słowy – taśma na ogrodzenie to wybór na wiele sezonów! A co ważne…

Przeczytaj również: Czym zasłonić płot z siatki?

Zaleta #3 Wyglądają świetnie bez konieczności konserwacji

Alternatywą dla wspomnianej wyżej siatki jest żywopłot. I rzeczywiście – roślinność jest estetycznym sposobem na osłonięcie ogrodu/posesji przed światem zewnętrznym. Tylko problem jest taki, że to rozwiązanie wymagające pielęgnacji. Odpowiedz sobie tak szczerze – czy masz na to czas? Tymczasem, taśmy ogrodzeniowe nie wymagają praktycznie żadnych zabiegów. Wystarczy jedynie przetrzeć je od czasu do czasu szmatką z kurzu! Proste? To jeszcze nie ostatnia zaleta….

Zaleta #4 Taśma ogrodzeniowa zmniejsza poziom hałasu

Mieszkasz niedaleko ruchliwej ulicy? To pewnie bardzo irytuje Cię dochodzący z niej hałas. Jednak zamontowana na płocie taśma ogrodzeniowa pozwoli Ci łatwo zapomnieć o tym problemie. Idealnie izoluje wnętrze Twojej posesji od dochodzących z zewnątrz hałasów, zwiększając Twój poziom prywatności i poprawiając samopoczucie. Poza tym, taśma do paneli ogrodzeniowych świetnie chronić będzie Twoją prywatną przestrzeń przed czynnikami atmosferycznymi. Chroni przed wiatrem, ale także nawiewaniem liści czy nawet śniegu w zimie.

Zaleta #5 Może być stosowana (prawie) wszędzie

Cały czas mówimy o ogrodach i rzeczywiście – czy to przestrzeń dookoła domu wolnostojącego czy też bliźniaka, taśma na ogrodzenie sprawdzi się perfekcyjnie. A co mają zrobić osoby, które mieszkają w blokach? Taśmy ogrodzeniowe znajdą zastosowanie również na balkonach w takich budynkach. Sprawdzą się również przy aranżacji przestrzeni wspólnej w budownictwie wielorodzinnym (osiedla mieszkaniowe) czy w przestrzeniach firmowych. Słowem – taka taśma pasuje wszędzie!

Przeczytaj również: Jak odgrodzić się od sąsiada?


Taśma na ogrodzenie – jaką wybrać?

W naszej ofercie znajdziesz taśmy ogrodzeniowe, które pasować będą do różnych typów ogrodzeń. Bez problemu można je zastosować zarówno w przypadku ogrodzenia siatkowego, jak również balustrad balkonowych. Chcesz zamontować taśmy ogrodzeniowe na panel 2D lub 3D? Również mamy odpowiednie rozwiązania w ofercie! Mamy dostępne modele przystosowane do montażu pionowego oraz poziomego. Możesz swobodnie wybierać spośród różnych wzorów czy kolorów – grafitowy lub zielony. 

Oceń artykuł
[Wszystkich głosów: 11 Średnia: 3.7]
↓