Jak odgrodzić się od sąsiada?

ogrodzenie-siatka
Czym osłonić tradycyjne ogrodzenia siatkowe?
23 marca 2021
czym-najlepiej-osłonic-Balkon-Thermoplast
Jak osłonić balkon? Najlepsze rozwiązania.
13 maja 2021
ogrodzenie-siatka
Czym osłonić tradycyjne ogrodzenia siatkowe?
23 marca 2021
czym-najlepiej-osłonic-Balkon-Thermoplast
Jak osłonić balkon? Najlepsze rozwiązania.
13 maja 2021

Mamy już swój wymarzony dom, mamy ogród i ….. mamy sąsiada, który z ciekawością śledzi nasze codzienne działania, kontroluje przyjazdy i odjazdy, na zmianę witając i żegnając nas grzecznie.

Co wtedy ?

W takiej sytuacji należy postawić ogrodzenie lub, jeżeli ono już istnieje, należy zastosować osłonę na ogrodzenie, co pozwoli na stworzenie przytulności i prywatności w ogrodzie.

Rozwiązań jest bardzo dużo. Wszystko zależy od naszej kreatywności i zasobności portfela.

Jeżeli budowa domu nie wydrenowała naszych kieszeni zbyt mocno,to możemy wybrać drogie rozwiązania, które szybko stworzą osłonę i prywatność. Ich oferta na rynku jest bardzo bogata. Mur, metal, drewno, kamień. Co kto lubi lub co podpowie architekt.

Jak odgrodzić się od sąsiada? ogrodzenie-panelowe-thermoplast
Jak odgrodzić się od sąsiada? ogrodzenie betonowe-thermoplast
Jak odgrodzić się od sąsiada? ogrodzenie drewniane thermoplast

Odgrodzenie od sąsiadów – wariant eko

Jeżeli wybierzemy wariant „naturalnie i zielono” to znowu staniemy przed dylematem –  wersja droga czy tania?

Jeżeli chcemy jak najszybciej stworzyć z roślin osłaniający żywopłot przy ogrodzeniu, to firma ogrodnicza, w ciągu kilku dni,  obsadzi wysokimi roślinami nasze ogrodzenie. Jest to bardzo szybkie, ale i bardzo drogie rozwiązanie, bo im roślina większa tym cena wyższa.

Za to przy wyborze wersji tańszej musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ tworzymy zieloną osłonę ogrodzenia z młodych roślin, które potrzebują dużo czasu, aby wyrosnąć.

W punktach  ogrodniczych często słyszymy, że ta czy inna roślina nadaje się na żywopłot, bo szybko rośnie. Kupujemy więc 50 – 100 cm sadzonki  i uszczęśliwieni wracamy z nadzieją, że za …. No właśnie, szybko to znaczy kiedy będziemy cieszyć się pięknym żywopłotem? Niestety, zazwyczaj „szybko” oznacza kilka lat.

Dla bardzo cierpliwych

sadzenie tuj

Dla cierpliwych

posadzone tuje

Dla niecierpliwych

posadzone świerki

Może Cię zaciekawić: Czym osłonić tradycyjne ogrodzenia siatkowe?

Czym odgrodzić się od sąsiada? Rozwiązania ekonomiczne

Nadal najtańszym rozwiązaniem jest ogrodzenie z siatki metalowej, choć w ostatnich latach niebywałą popularność zdobywają panele ogrodzeniowe, które mają nowocześniejszy wygląd i łatwo je montować. Oferta metalowych paneli ogrodzeniowych jest bardzo bogata, dostępne są panele różnej wysokości, koloru, grubości zastosowanego drutu i występowania przetłoczeń (2D, 3D).

Jednak zarówno ogrodzenie siatkowe jak i panelowe nie osłoni nas przed wścibskim spojrzeniem sąsiada czy ciekawskich przechodniów, ponieważ ogrodzenia tego typu są ażurowe.

I tu pomocnym, ciekawym rozwiązaniem są oryginalne taśmy ogrodzeniowe Thermoplast, które stanowią trwałą osłonę na ogrodzenia.

Montaż taśm na panelach jest łatwy i szybki, nie wymaga od nas ani szczególnych umiejętności ani użycia specjalistycznych narzędzi. Dzięki temu, że taśmy wykonane są z Polipropylenu to są bardzo trwałe, odporne na zmienne warunki pogodowe, nie odbarwiają się, ani nie pękają pod wpływem mrozu i co najważniejsze, nie potrzebują żadnych zabiegów konserwacyjnych.

Rozwiązanie szybkie, skuteczne, ekonomiczne i na lata.

Nie można pominąć również  waloru estetycznego. Po zamontowaniu taśm ogrodzenie panelowe nabiera dużo ciekawszego wyglądu. Tym bardziej, że bogata oferta kolorystyczna taśm pozwala na dopasowanie wyglądu ogrodzenia do architektury domu i otoczenia.

Jednak te zalety przypisane są do oryginalnych taśm wyprodukowanych w Polsce przez firmę Thermoplast.

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi różnic pomiędzy taśmami wyprodukowanymi w Polsce, a produktami pochodzenia azjatyckiego oferowanymi na rynku pod markami polskich firm, już wkrótce ukaże się tekst poświęcony temu zagadnieniu.

 Bo polska marka dystrybutora to niekoniecznie polski wyrób!

Czym odgrodzić się od sąsiada  - Taśmy ogrodzeniowe Thermoplast
Czym odgrodzić się od sąsiada  - Taśmy ogrodzeniowe Thermoplast
Oceń artykuł
[Wszystkich głosów: 16 Średnia: 4.3]
↓