Czym osłonić tradycyjne ogrodzenia siatkowe?

zdjecia blog
Jak odgrodzić się od sąsiada?
23 marca 2021
zdjecia blog
Jak odgrodzić się od sąsiada?
23 marca 2021

Ogrodzenie z użyciem metalowej siatki jest nadal najpopularniejszym stosowanym rodzajem ogrodzeń. Jego ażurowa struktura powoduje, że nie spełnia ono naszych oczekiwań zapewnienia osłony i prywatności. Jeżeli nie obsadzimy ogrodzenia roślinami tworząc zieloną barierę musimy zastosować inne dostępne na rynku osłony ogrodzeniowe.

A jest ich wiele.

Czym zakryć płot z siatki? – Maty z naturalnych surowców

Na początek przyjrzyjmy się matom osłonowym z naturalnych surowców jak trzcina, słoma  i wiklina.

Jest to propozycja eko i tania w zakupie. Jednak czy jest to najtańsze rozwiązanie? W dłuższej  perspektywie czasowej – niestety nie.  Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim ich trwałość. A maty z surowców naturalnych szybko tracą swój atrakcyjny wygląd, ciemnieją i  po prostu niszczeją. Szczególnie dotyczy to mat trzcinowych i ze słomy, które należy traktować jako jednosezonowe osłony. Tak więc początkowe korzyści dość szybko przestają istnieć.

 Aby zapewnić estetyczny wygląd naszego ogrodzenia przy zastosowaniu osłon z wikliny trzeba je co klika lat wymieniać, bo one również tracą swoje walory estetyczne i wtedy cały ogród nabiera niedbałego wyglądu.

ogrodzenie wiklinowe
ogrodzenie z wikliny

Sprawdź również: Jak odgrodzić się od sąsiada?

Maty z tworzy sztucznych jako osłona ogrodzenia

Kolejne propozycje na rynku to różnego typu maty z tworzyw sztucznych. Tutaj rozpiętość cen jest duża w zależności od rodzaju mat. Od najtańszych materiałów powlekanych aż do osłon imitujących rattan czy bluszcz. Największym atutem tych najtańszych jest oczywiście cena, ale poza nią trudno dopatrzeć się jakiś plusów. Po bardzo krótkim czasie wiatr i zmieniające się warunki pogodowe powodują przerwania materiału lub jego strzępienie się, szczególnie w miejscu zamocowania opaski zaciskowej (trytytki).  Poza tym jest to nadal mocno prześwitująca osłona.

ogrodzenie z materiałów sztucznych

Inaczej przedstawia się sytuacja z pozostałymi osłonami z tworzyw sztucznych. Te osłony ogrodzeniowe są zdecydowanie estetyczniejsze, dające większe możliwości ciekawej aranżacji ogrodu oraz nieporównywalnie trwalsze. Jednak przy zasłonięciu dłuższych odcinków ogrodzenia staje się to kosztowną inwestycją. Mamy tutaj szeroki wybór wzorów – od imitacji roślin, poprzez rattan aż do mat z palików bambusowych.

Maskowanie siatki ogrodzeniowej przy użyciu taśm ogrodzeniowych

Rozwiązaniem alternatywnym są taśmy ogrodzeniowe  z tworzyw sztucznych, które przeplata się w siatce ogrodzeniowej. Oryginalne taśmy wyprodukowane w Polsce,  wykonane z Polipropylenu są niezwykle wytrzymałe na wszelkie warunki pogodowe. Nie odbarwiają się na słońcu i są  odporne na mróz. Wiele kolorów taśmy daje możliwość odpowiedniego doboru kolorystycznego i aranżacji ogrodzenia według własnego gustu.

Bardzo łatwo i szybko się je montuje, bez użycia specjalistycznych narzędzi, przeplatając jedynie  taśmę przez oczka siatki.  To rozwiązanie gwarantuje osłonę na wiele lat ( 10 lat gwarancji).

Raz zrobisz i po sprawie, masz spokój z ogrodzeniem na długie lata.

taśmy ogrodzeniowe skośne
tasma ogrodzeniowa thermoplast
Oceń artykuł
[Wszystkich głosów: 24 Średnia: 3.8]
↓