THERMOPLAST®INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA, NAJLEPSZA JAKOŚĆ, PROFESJONALNE DORADZTWO I SERWIS
TO FUNDAMENTY, NA KTÓRYCH BUDUJEMY POZYCJĘ FIRMY THERMOPLAST NA RYNKU


NASZA HISTORIA
Firma Thermoplast powstała w 1989 r. w Libiążu jako polsko-szwajcarska spółka joint-venture. Thermoplast początkowo korzystał z będącego na najwyższym światowym poziomie szwajcarskiego i austriackiego doradztwa w zakresie produkcji stolarki okiennej z tworzywa sztucznego, wytłaczania profili oraz konstrukcji i budowy narzędzi do wytłaczania. W 1993 roku rozpoczął pracę Dział Budowy Narzędzi.

W 1999 roku Thermoplast znalazł się w gronie pierwszych polskich przedsiębiorstw, które wdrożyły System Zarządzania Jakością zgodny z normą PN ISO 9001.

Równolegle intensywnie rozwijana była produkcja profili meblowych oraz profili technicznych dla przemysłu, które wytłaczano z różnych tworzyw polimerowych. W 2004 oddano do użytku nową halę produkcyjną.

Thermoplast przez wiele lat był liderem produkcji okien z własnych, nowatorskich systemów profili okiennych wytłaczanych z PVC. W 2011 roku zakończono produkcję okien.

THERMOPLAST DZISIAJ
Obecnie Thermoplast prowadzi swoją działalność w oparciu o najwyższe standardy zarządzania i produkcji.

Specjalizujemy się w projektowaniu i budowaniu narzędzi do ekstruzji oraz w wytłaczaniu profili spełniających oczekiwania indywidualnych inwestorów z różnych gałęzi przemysłu.

 

Ponad 30 letnie doświadczenie w budowie narzędzi i ekstruzji profili z tworzyw sztucznych, własne laboratorium i mieszalnia, a także wysokiej klasy kadra specjalistów pozwala nam realizować indywidualne zamówienia na unikalne profile o najbardziej nietypowych kształtach i funkcjach dla różnych gałęzi przemysłu.

Na 15 liniach produkcyjnych wytłaczamy profile wykorzystując 15 rodzajów najwyższej jakości tworzyw sztucznych, w tym PVC, PS, PP, PA , PC, ABS, ASA, PE, PMMA. Możemy produkować 50.000.000 metrów bieżących profili oraz przetwarzać 12.000.000 kg tworzyw sztucznych w ciągu roku.

Nasze przedsiębiorstwo wdrożyło kompleksowy program zarządzania procesem produkcyjnym, oparty o koncepcję Lean Manufacturing, a we wszystkich działach przedsiębiorstwa obowiązują zasady 5S. Thermoplast jest firmą certyfikowaną według norm zarządzania jakością ISO 9001 i norm zarządzania środowiskowego ISO 14001. Przyczyniamy się aktywnie do ochrony środowiska poprzez maksymalne wykorzystywanie recyklingu tworzyw sztucznych i minimalne zużycie energii.

THERMOPLAST to prywatna firma,
która powstała w 1989 roku jako
polsko - szwajcarska spółka
joint venture.

 
THERMOPLAST
jest synonimem innowacyjnych
rozwiązań w profilach
z tworzyw sztucznych.

WYSOKIE STANDARDY OBSŁUGI KLIENTA

W Thermoplast do każdego klienta dedykowany jest zespół specjalistów co gwarantuje szybkie rozpoznanie i reagowanie na potrzeby klientów. Indywidualne doradztwo dla klienta zaczynamy już od pierwszego telefonu. Nasi specjaliści rozmawiają w języku polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Znakomicie wyszkoleni eksperci opracowują optymalne rozwiązania koncentrując się na zaspokojeniu indywidualnych potrzeb naszych klientów.

Thermoplast jest partnerem, który kompleksowo realizuje indywidualne zamówienia klientów zaczynając od projektowania i budowy narzędzi poprzez stworzenie prototypu, ekstruzję profil i późniejszą jego obróbkę, aż po dostawę „just in time”.

Dział Logistyki koordynuje i zapewnia korzystny transport i terminową dostawę.


MARKETING


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych kontrahentów, aby ułatwić ekspozycję i sprzedaż produktów Thermoplast, dajemy pełne wsparcia marketingowe w postaci różnorodnych materiałów reklamowych, wzorników, ekspozytorów, stojaków, akcji rabatowych, programów bonusowych, promocji w mediach i na targach branżowych. Dzięki temu wszystkie informacje o naszych produktach są łatwo dostępne co ułatwia podjęcie decyzji o dokonaniu zakupu naszych profili.

 
Thermoplast jest nie tylko producentem
i dostawcą, lecz również firmą
współpracującą z instytutami badawczymi,
uczelniami i zagranicznymi organizacjami
zawodowymi, co owocuje relacjami
partnerskimi i kooperacją.Zapraszamy do współpracy!