obrzeza_meblowe002
Obrzeża meblowe z PVC czy ABS, które wybrać?
26 maja 2023
realizacje-tasmy-Ogrodzeniowe-Thermoplast-004
Jaką osłonę ogrodzeniową wybrać?
20 września 2023
obrzeza_meblowe002
Obrzeża meblowe z PVC czy ABS, które wybrać?
26 maja 2023
realizacje-tasmy-Ogrodzeniowe-Thermoplast-004
Jaką osłonę ogrodzeniową wybrać?
20 września 2023

Listwy meblowe – małe detale, wielki efekt

Eleganckie i trwałe wykończenia mebli realizują szereg praktycznych funkcji. Wysokiej klasy listwy przyblatowe i profile meblowe uszczelniają, zabezpieczają i podnoszą wartość wizualną mebli. W artykule omówimy zadania listew meblowych oraz ich najważniejsze rodzaje.

Z pozoru niewielkie listwy przyblatowe mają ogromne znaczenie dekoracyjne oraz funkcjonalne. Precyzyjny dobór uszczelniających listew przyblatowych czy listew cokołowych do mebli kuchennych pomaga dopasować elementy nie tylko do kształtu stolarki meblowej, lecz również pozwala zachować jej wzornictwo. Funkcjonalne rozwiązania umożliwiają ponadto niezawodne mocowanie blatu do ściany czy uszczelnienie powierzchni przy zlewie.

Profile meblowe i listwy przyblatowe – estetyka i funkcjonalność

Różnorodność dostępnych profili meblowych sprawia, że listwy przyblatowe możemy z łatwością dobrać do rozmaitych rodzajów mebli. Estetyczne i funkcjonalne elementy wykończeniowe są dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej. Dzięki wykonaniu listew z nowatorskich tworzyw sztucznych mamy też pewność, że produkty są niepodatne na działanie wilgoci oraz chemikaliów stosowanych w gospodarstwie domowym czy biurze.

Przeczytaj także: Akcesoria do mebli kuchennych

Poznaj rodzaje listew przyblatowych

Na rynku możemy spotkać rozmaite rodzaje listew przyblatowych. W kolejnych sekcjach omówimy najważniejsze z nich oraz ich zastosowania.

Wykończeniowe listwy przyblatowe do mebli

Zabezpieczenie krawędzi stycznej pomiędzy ścianą a blatem łazienkowym czy kuchennym wymaga doboru odpowiedniego profilu meblowego. Wykończeniowe listwy przyblatowe do mebli z PCV pomagają w estetyczny sposób zabezpieczyć zabudowę, chroniąc przed dostawaniem się zanieczyszczeń do szczelin.

Obrzeża PVC

Produkcja stolarki meblowej wymaga docinania blatów, frontów i ścian bocznych. Efektem obróbki są surowe krawędzie, nie tylko obniżające atrakcyjność wizualną konstrukcji, lecz również narażone na uszkodzenia. Sposobem na ich ochronę są obrzeża z PVC oraz ABS.

Rolety meblowe

Nie zawsze drzwiczki są optymalnym rozwiązaniem do zamykania i otwierania nowoczesnych szafek oraz szaf. Nowatorskie rolety meblowe pomagają w ich zastąpieniu, pozwalając na dopasowanie do najbardziej wyrafinowanych konstrukcji.

Cokoły meblowe

Miejsce styku mebli z podłogą jest problematyczne, szczególnie w przypadku konstrukcji osadzonych na nóżkach. Pusta przestrzeń pod meblem jest miejscem gromadzenia się zabrudzeń. Doskonałą metodą na jej zabezpieczenie jest montaż cokołów meblowych.

Profile wykończeniowe C i T

Krawędzie meblowe są szczególnie narażone na uderzenia oraz otarcia. Listwy wykończeniowe C i T wykonane z PCV pozwalają na doskonałą ochronę krawędzi oraz narożników.

Profile montażowe

Wykonanie i montaż wielkopowierzchniowej zabudowy meblowej wymaga precyzyjnego łączenia ze sobą płyt w tej samej płaszczyźnie. W tym celu można zastosować profesjonalne profile montażowe z PCV. W ofercie Thermoplast można znaleźć profile J, U i H, a także listwy przyszybowe i profile do zabezpieczania płyt 18 mm.

Profile i listwy przyblatowe uszczelniające

Profile uszczelniające oraz listwy przyblatowe uszczelniające znajdują zastosowanie szczególnie w miejscach narażonych na wnikanie wilgoci – kuchniach i łazienkach. Doskonale zastępują problematyczny w aplikacji i często nieestetyczny silikon. Dodajmy, że listwy Thermoplast są bezbarwne i nie wpływają na atrakcyjność wizualną mebli.

Uchwyty aluminiowe

Ostatnim rodzaje profili meblowych, jaki chcemy przedstawić, są uchwyty aluminiowe. Są to specjalne listwy wykończeniowe, dzięki którym użytkownicy mogą w łatwy sposób otwierać szuflady oraz szafki.

Efektowne i praktyczne listwy przyblatowe Thermoplast

Jeżeli poszukujesz profesjonalnego dostawcy listew meblowych, to skorzystaj z naszej oferty już dziś!

Thermoplast jest producentem efektownych i praktycznych listew przyblatowych z tworzyw sztucznych. Dostarczamy innowacyjne wyroby zgodnie z indywidualnym projektem dla różnych gałęzi przemysłu. Działamy zgodnie z wymaganiami certyfikacji ISO 9001 i ISO 14001.

Oceń artykuł
[Wszystkich głosów: 0 Średnia: 0]
↓