produkty-thermoblend-thermoplast
Mieszanki PVC – wybór odpowiedniego produktu
22 grudnia 2023
cokoly_meblowe001
Jak wybrać odpowiedni cokół meblowy do kuchni?
16 maja 2024
produkty-thermoblend-thermoplast
Mieszanki PVC – wybór odpowiedniego produktu
22 grudnia 2023
cokoly_meblowe001
Jak wybrać odpowiedni cokół meblowy do kuchni?
16 maja 2024

Czym zamaskować szczelinę między blatem a ścianą?

Tworząc kuchnię lub aneks kuchenny, musisz wziąć pod uwagę nie tylko jakość mebli, ale także dodatków wpływających na funkcjonalność i estetykę pomieszczeń. Odpowiednie zabezpieczenie szczeliny między blatem a ścianą uniemożliwia wodzie penetrację płyty meblowej, co zwiększa trwałość zabudowy kuchennej, ale także sprawia, że pomieszczenie jest schludne. 

Sprawdź, jakie akcesoria meblowe umożliwiają skuteczne maskowanie szczelin i jakie produkty Thermoplast warto wykorzystać. 

Listwy uszczelniające

Bezbarwne profile uszczelniające skutecznie chronią płyty i cokoły przed przedostawaniem się zabrudzeń oraz wilgoci. To dyskretny sposób na wykończenie szczelin pomiędzy blatem a ścianą, a także między cokołem a podłogą. Główne zalety tych listew to funkcjonalność, łatwość montażu oraz wyjątkowa estetyka. 

Uniwersalna uszczelka ANTYSILIKON ma specjalny profil, który doskonale maskuje połączenia prostopadłych powierzchni. To szybki i prosty sposób na wykończenie miejsc, w których blaty kuchenne stykają się ze ścianą. Zastosowanie tej uszczelki zamiast silikonu gwarantuje wodoodporność i antybakteryjność. Montaż uszczelki jest niezwykle szybki i łatwy, dzięki jej elastyczności i niewielkiej grubości (1 mm). Jednocześnie uszczelka jest dostępna w kolorach dopasowanych do różnorodnej palety barw silikonów dostępnych na rynku. Jest alternatywą dla tradycyjnych wypełnień silikonowych, ponieważ jej montaż jest szybszy i czystszy. 

Listwy przyblatowe

Eleganckie i nowoczesne listwy przyblatowe poprawiają estetykę pomieszczenia, wyznaczają granice elementów wyposażenia i estetycznie je wykańczają. Listwy kuchenne wykonane z elastycznego tworzywa są odporne na warunki panujące w kuchni, takie jak wilgoć, zmienna temperatura, plamy z jedzenia.

Mimo że głównym zadaniem listwy kuchennej jest integracja powierzchni blatu ze ścianą, pełni ona także funkcję dekoracyjną. W aranżacji wnętrza listwa kuchenna jest używana do wyznaczania stref oddzielonych linią poziomą, co optycznie powiększa przestrzeń kuchenną, zwłaszcza kiedy listwa przyblatowa jest szeroka i w kontrastowym kolorze. Zwykle taki element umieszcza się na całej długości kuchni, tworząc jedną linię wzdłuż blatów, kuchenki gazowej lub indukcyjnej oraz zlewozmywaka. W rezultacie listwa przyblatowa sprawia, że zabudowa i wyposażenie są spójne, a meble chronione. 

Przeczytaj także: Listwy meblowe – małe detale, wielki efekt

Podsumowanie

Zarówno listwy uszczelniające, jak i listwy przyblatowe to estetyczne rozwiązania służące do zamaskowania szczeliny między blatem a ścianą. Wybór pomiędzy nimi zależy od indywidualnych preferencji estetycznych, indywidualnych potrzeb oraz rodzaju pomieszczenia, w którym są stosowane. Warto podkreślić, że obie te opcje mogą być również łączone, co pozwala stworzyć praktyczną i estetyczną przestrzeń. 

Oceń artykuł
[Wszystkich głosów: 0 Średnia: 0]
↓