Strona główna » Blog » Często zadawane pytania (faq)

Często zadawane pytania


Często zadawane pytania (faq)

1Czy można zamontować na ogrodzeniu taśmy bez klipsów?

Taśmy montowane poziomo można przepleść na balustradach balkonu bez klipsów, ale wtedy należy przyciąć dłuższy odcinek taśmy, aby nie wysuwała się. Na balustradzie balkonu sprawdza się to rozwiązanie, natomiast przy panelach ogrodzeniowych należy zastosować klipsy, które stanowią zabezpieczenie stabilności montażu i estetyczne wykończenie taśm ogrodzeniowych.

Nie stosuje się klipsów kiedy montujemy taśmę ogrodową (47,5 mm) na ogrodzeniu siatkowym.

Przy systemach Simply Line i The Guard montowanych pionowo klipsy są wymagane.

2Czy należy ściągać taśmę na zimę?
Nie należy ściągać taśmy na zimę, jest ona odporna na zmiany temperatury, w tym również na mróz i śnieg. Taśma ogrodzeniowa z Poipropylenu jest mrozoodporna i pozostaje elastyczna również w niskich temperaturach (nie łamie się).
3Czy po obcięciu taśma się nie strzępi na końcach?
Ze względu na to ze taśma wykonana jest z Polipropylenu i ma grubość od 0,65 do 2,0 taśma się nie strzępi, można ją przeciąć nożyczkami lub nożem do tapet czy wykładzin.
4Czy taśmy pasują do wszystkich typów ogrodzeń?
Taśmy montowane poziomo pasują do wszystkich typów paneli ogrodzeniowych i balustrad balkonów dostępnych na rynku. Natomiast taśmy Simple line pasuje do paneli ogrodzeniowych 2D i 3D o rozstawach drutów 44,5mm 48,5mm, 50,5mm, 55,5mm a system The Guard do paneli o rozstawach 50mm i 55mm.
5Jak policzyć ile kupić taśmy aby zrobić ogrodzenie?

To zależy od ilości ogrodzenia oraz od rodzaju wybranej taśmy ogrodzeniowej, zachęcamy do skorzystania z kalkulatora taśm ogrodzeniowych dostępnego na stronie www.thermoplast.eu

Kalkulator taśm